Zatrzymać rozpędzony Pruszków

Po środowym meczu derbowym czeka nas wyjazd do Pruszkowa, by zmierzyć się z miejscowym Zniczem. Podopieczni trenera Kierlewicza są niepokonani od 8 spotkań. Czarodziejów z Wydm czeka zatem zatrzymanie świetnej serii Znicza. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w hali Milenium górą była Kotwica 72-56, ale warto dodać, że Znicz zmagał się w tym czasie z kontuzjami i w tym meczu zabrakło między innymi Szweda.

Drużyna z Pruszkowa była jednym z kandydatów do walki o utrzymanie w sondach przedsezonowych. Obecnie zajmuje jednak 7 miejsce z 11 zwycięstwami i 8 porażkami. Liderem Znicza jest jeden z najlepszych centrów ligi i najlepszy zbierający (średnio 10,2 zbiórek na mecz) Suzuki 1 Ligi Mężczyzn Mateusz Szwed. Wspomagany jest przez MVP grudnia Romana Janika, którego występ stoi pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję. Nie możemy zapominać o Michale Kierlewiczu, Januarym Sobczaku oraz byłym zawodniku Kotwicy Adrianie Sulińskim. Podopieczni trenera Kierlewicza zdobywają średnio najmniej punktów w lidze (72,8), ale dzięki dobrej grze w obronie tracą praktycznie tyle samo punktów. Popełniają sporo strat średnio 16 na mecz.

O tym, że hala w Pruszkowie nie należy do łatwych w tej lidze przekonał się, chociażby Księżak Łowicz czy GKS Tychy. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Energi Kotwicy jest catering dietetyczny Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*