Zatrzymać rozpędzonych akademików z Opola

W środowej 10 kolejce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmować będziemy w hali Milenium drużynę Weegree AZS Politechnikę Opolską. Akademicy mają na swoim koncie 5 zwycięstw i 3 porażki co daje im 8 miejsce w tabeli. W ostatnim tygodniu w drużynie z Opola doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Trenera Marcina Grygowicza zastąpił Kamil Sadowski. W swoim debiucie pokonał on w ostatniej kolejce na własnym parkiecie Górnik Trans.eu Wałbrzych 83-75.

Liderami opolan są Adam Kaczmarzyk ze średnią 14 punktów i blisko 4 zbiórek na mecz, Szymon Kiwilsza średnio 14 punktów i 5 zbiórek na mecz oraz Dominik Rutkowski średnio ponad 12 punktów i 6 zbiórek na mecz. Wspomagani są przez Jakuba Kobla oraz Patryka Wilka. Warto dodać, że wcześniej wspomniana piątka zawodników zdobywa średnio ponad 10 punktów na mecz. Co pokazuje zespołową grę podopiecznych trenera Sadowskiego.

Mocną stroną drużyny z Opola jest właśnie dzielenie się piłką. Zajmują oni drugie miejsce w lidze pod tym względem ze średnią ponad 20 asyst na mecz. Równie dobrze radzą sobie pod względem skuteczności rzutów osobistych, zajmując pierwsze miejsce ze średnią 77,5% na mecz. Gorzej akademicy wypadają pod względem zbiórek. Zajmują oni trzecie miejsce od końca w lidze ze średnią 35 zbiórek na mecz. Z pewnością AZS przyjedzie do Kołobrzegu z myślą o dwóch punktach, podbudowany ostatnią wygraną nad Wałbrzychem.

My pomimo środy liczymy na Wsparcie kibiców z trybun. W celu uniknięcia kolejki przed kasą, która miała miejsce na ostatnim meczu prosimy o zakup biletów na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1905   w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00) oraz dodatkowo we  wtorek (16 listopada) w godzinach 16:00-18:00. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*