Zdobyć halę Obuwnik

Po wygranej nad Zetkamą na wyjeździe i rezerwami Śląska w hali Milenium w ramach 26 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez Pogoń Prudnik. Będzie to bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli. W ostatnich czterech meczach Pogoń musiała uznawać wyższość rywali.

Zdecydowanie liderem drużyny z Prudnika jest środkowy Tomasz Nowakowski ze średnią ponad 15 punktów oraz 5 zbiórek na mecz. Wspomagany jest przez Wojciecha Pisarczyka średnio ponad 12 punktów na mecz, Grzegorza Mordzaka średnio 10 punktów na mecz oraz Karola Kuttę blisko 10 punktów oraz 5 asyst na mecz. Nie możemy zapominać również o takich zawodnikach jak Marcin Sroka oraz Stanfred Sanny. Z pewnością dużym osłabieniem drużyny z Prudnika jest strata Damiana Janiaka byłego zawodnika Kotwicy, który sezon dokończy w rodzinnym Anwilu Włocławek. Pogoń można określić jako jedną najbardziej doświadczonych drużyn w lidze.

Patrząc na statystyki prudniczanie zdobywają średnio 80 punktów na mecz, tracąc 86 punktów. Pogoń wykonuje średnio 26 rzutów z dystansu ze skutecznością 35% co daje 5 miejsce w lidze pod tym względem. Dużo gorzej radzą sobie w zbiórkach będąc na przedostatnim miejscu w lidze ze średnią ponad 33 zbiórek na mecz przy ponad 40 Kotwicy. Mecz ten odbędzie się 6 marca o godzinie 17:30 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Energi Kotwicy są Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*