Zdobyć Tychy

W pierwszym spotkaniu w 2022 roku podejmowani będziemy przez sąsiadującą w tabeli drużynę z Tych. Podopieczni trenera Jagiełki zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli zaraz za Kotwicą z punktem straty. Halę w Tychach można nazwać twierdzą, ponieważ GKS przegrał na własnym parkiecie tylko z Decką Pelplin. Ostatnie 3 spotkania tyszan zakończyły się porażkami, więc z pewnością GKS będzie chciał wrócić na ścieżkę zwycięstw we własnej hali w meczu z Czarodziejami z Wydm.

Liderami drużyny z Tych są: Piotr Wieloch średnio 15 punktów, 4 zbiórki i ponad 5 asyst na mecz, Radosław Trubacz średnio 13 punktów na mecz oraz Maciej Koperski średnio 12 punktów, ponad 4 zbiórki i 3 asysty na mecz. Wspomagani są przez byłych zawodników Kotwicy Patryka Stankowskiego, Łukasza Diduszkę oraz Andrzeja Krajewskiego.

Tyszanie zdobywają średnio 85 punktów, tracąc 78. GKS to 3 ofensywa ligi zaraz za Kotwicą i Sokołem. Również trzecie miejsce zajmują pod względem skuteczności rzutów z dystansu (35,9%). Równie dobrze podopieczni trenera Jagiełki radzą sobie pod względem skuteczności rzutów osobistych (78,1%), zajmując 1 miejsce w lidze. Wykonują oni dużą ilość przewinień, średnio ponad 22 faule na mecz.

Mecz ten odbędzie się 2 stycznia o godzinie 18:00 i transmitowany będzie na żywo na stronie instat.tv. Spotkanie to można oglądać również w strefie kibica przygotowanej przez Cue Clan klub bilardowy (dawna ósemka). To kolejna okazja do wspólnego kibicowania Czarodziejom z Wydm przed telewizorem w spotkaniu wyjazdowym. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*